Aire Klaus
tel: +372 53 00 9422
e-post: aire@ajk-kliinik.ee

Tegevjuht ja pereterapeut

Töötan AJK Kliinikus pereterapeutina. Olen omandanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraadi ja käesoleval aastal lõpetan Eesti Pereteraapia Koolis perekonna psühhoterapeudi pädevuskoolituse II astme.

Olen jõudnud tõdemuseni, et inimeste vahelised suhted on need, mis on tähendusrikka elu allikaks, aitavad tõsta rahulolu, pakkuda lähedust, kuid teisalt võivad lisada pingeid ja raskust. Seega tõi kokkupuude pereteraapiaga mulle teadmise, et see on valdkond, millega tahan edaspidi tegeleda, kuna peresuhted on elus tähtsaimad suhted, millest saadud kogemused kujundavad ja saadavad meid ka teistes olulistes suhetes. Muutused suhtemustrites aitavad elada suuremat rahulolu pakkuvat elu ning mõista nii teisi kui eelkõige iseennast. Usun lähisuhete tervendavasse mõjusse tütre, kolme lapse emana, vanaemana ja naisena.

Enesetäiendamiseks olen läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia baasõppe, omandanud teadmisi motiveerivast intervjueerimisest. Olen läbi viinud erinevaid koolitusi Tervise Arengu Instituudis, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ja osalenud ravijuhendi “Alkoholitarvitamise häirega patsiendi käsitlus” koostamise meeskonnas. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Head raamatud, loodus ja suhted toredate inimestega aitavad mul hoida täis oma tassi!